svietiace police - Svietidlá Dilight Bratislava

Dilight

Turbínová 1, 83104 Bratislava

výroba a predaj svietidiel

realizácia osvetlenia
kontakt svietidlá
svietidlá katalóg výrobca
0905 613 926
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

katalóg

svetelné police

rozmery

Možné dĺžky svetelných políc sú od 20 do 200 cm, šírky od 16 do 25 cm (v obchodoch bežne max. 120 x 20 cm). Hrúbka je 39 mm.
Svetelná polica nemá ž
iadne viditeľné skrutkové spoje.

povrchové úpravy
Štandardne eloxovaný hliník (tzv.matná strieborná). Možný je ale aj svetlý alebo tmavý nerez, ľubovolná iná farba, alebo aj drevený dizjan.

svetelné zdroje

Štandardne sú svetelné police dodávané so studenobielou žiarivkou. Je ale možné doobjednať teplú farbu svetla. V prípade vyšších nárokov na osvetlenie, doporučujeme zdroje LED, teplé, alebo studené. S LED je možné, aby svetelná polica s dĺžkou len 450 mm poskytla vynikajúce pracovné osvetlenie, intenzitou na úrovni kancelárskeho osvetlenia. Je to vďaka tomu, že používame len špičkové výkonové LED a nie lacné čínske LED pásiky.

zapínanie

Štandardne je svetelná polica bez vypínača, t.j. vypínač musí byť v stene. Možnosť dodať s vypínačom, ktorého umiestnenie na polici si môžete zvoliť. Takisto je možné zabudovať dotykový vypínač.

osadenie sklami
Dekoračná svetelná polica: doporučujeme osadiť na obe strany matné sklo, alebo opálový akrylát (tzv. plexisklo). Svetlo je potom tlmené, a dáva vyniknúť prípadným dekoračným predmetom na polici.

Svetelná polica s osvetlením na čítanie: doporučujeme osadiť na spodnú stranu číre sklo, na hornú matné sklo, najlepšie opálový akrylát. Svetlo potom vyžaruje najmä spodom. Typické umiestnenie police je nad posteľ, gauč, stôl, pracovnú dosku.

Svetelná p
olica s osvetlením stropu: doporučujeme osadiť na spodnú stranu matné sklo, na hornú číre sklo. Svetlo potom vyžaruje najmä vrchom, do stropu. Vhodné pre optické zvýšenie stropu a na nepriame osvetlenie miestnosti.

Pri vysokých požiadavkách na množstvo svetla doporučujeme použiť LED s optikou, namiesto žiariviek.

(c) Branislav Živica | aktualizované 11.10.2017
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky